Turistické informační centrum

 • Výroční TZ

  V Informačním centru můžete nyní zakoupit výroční TZ 670 let od první písemné zmínky o Bystrém. Cena 30 Kč.
 • Jarní trhy 2019

  Kulturní komise města Bystré Vás zve na jarní trhy, které se uskuteční v neděli 14. dubna od 14 hodin před Informačním centrem. Budete si moci zakoupit produkty od stánkových prodejců, konkrétně džemy, sýry, koření, dobroty ze sladkého baru, ale také proutěné, dřevěné a háčkované ozdoby, svíčky, mýdla a spoustu dalšího. Děti můžou navštívit dílničku, která jim bude k dipozici v Informačním centru a můžou si uplést pomlázku nebo si namalovat sádrového zajíčka. Všichni jste zváni!
 • Macík dětem aneb bysterské pověsti očima kocoura

  V informačním centru můžete nyní nově zakoupit publikaci "Macík dětem" aneb bysterské pověsti očima kocoura. Jednotlivé příběhy o pověstech vybrané z pamětních knih Bystrého, jsou přes kocoura Macíka zajímavě a moderně převyprávěné. V jednotlivých pověstech se dozvíte o historii našeho města a okolí. Cena 79kč/ks.
 • S ČESKÝM ROZHLASEM PO STOPÁCH FILMAŘŮ

  Český rozhlas Pardubice odvysílal 11. února v rámci pořadu Východočeské výlety díl věnovaný filmovým místům. Zamířil i do Bystrého,kde vznikl legendární film Všichni dobří rodáci. Vedle toho se dozvíte, jaké filmy a pohádky se točily ve skanzenu na Veselém Kopci, jak Fantomas dobyl Kunětickou horu a proč na zámku v Litomyšli visí lustr z oscarového snímku Amadeus. A mnohem víc! Záznam vysílání si můžete pustit zde http://www.rozhlas.cz/zaznamy/pardubice#/2018-02-11/11
 • Předprodej vstupenek na Listování

  Máme dobrou zprávu pro všechny milovníky Listování. Nyní si v našem IC můžete zakoupit vstupenky na Listování v Poličce!
 • Reflexní prvky

  V Informačním centru prodáváme reflexní prvky s nápisem Město Bystré (pásky, přívěsky, samolepky), kterými musí být v souladu s novelou silničního zákona označeni chodci pohybující se za snížené viditelnosti mimo obec… Ceny od 5,-
 • Průvodce Českomoravským pomezím

  Prodáváme nového průvodce oblastí Českomoravského pomezí, který obsahuje informace o turistických atraktivitách měst Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto i tipy na výlety do okolí. Součástí jsou doporučené prohlídky, mapy a plány měst, kalendář akcí, tipy pro sport a volný čas i řada fotografií. k dostání jsou také v angličtině či němčině.
 • Turistická nálepka

  Máme dobrou zprávu pro sběratele turistických nálepek, protože i Město Bystré už má tu svou. Turistické nálepky mohou doplnit sbírku dřevěných Turistických známek, nebo může jít o samostatnou sběratelskou hru pro turisty. Dále jsou u nás k dostání různé druhy turistických deníků KČT pro turistické nálepky, poznámky, razítka a turistické známečky z dřevěných turistických známek.
 • Sbírejte zážitky s Toulovaou kamerou

  V souvislosti s jubilejním vydáním 20. knihy Toulavá kamera, byl vydán tzv. TOULAVÝ DENÍK. Ten obsahuje podrobný atlas, v němž je vyznačeno všech 1000 výletních míst uvedených v knihách. Do Toulavého deníku si můžete napsat vše, co jste prožili, viděli či slyšeli, poznamenat si kontakty, vložit fotky, vstupenky, pohlednice a hlavně unikátní Toulavé samolepky konkrétních výletů. Toulavý deník tak může být skvělým doplňkem pro nadšené cestovatele. Toulavé deníky společně s toulavou samolepkou, vztahující se k reportáži o Brtounově chalupě, dostanete v našem IC.
 • Turistická známka Kraje Smetany a Martinů

  V IC prodávám nové turistické známky Kraje Smetany a MartinůLogo hrad Svojanovgeofun

 

ksm

sjezdovky

ski-bystre

csks